Skrydis iš Rygos į Maldyvus už €435!

a46a7c690ef0e32c0bac731aab69dc64aaa2869bmaldyvai-tukstantis-tobulu-atostogu-saleliu-5925358c8bfd9maldyvai-tukstantis-tobulu-atostogu-saleliu-5925358d50a3dmaldyvai-tukstantis-tobulu-atostogu-saleliu-5925358be3aa5maldyvai-tukstantis-tobulu-atostogu-saleliu-5925358cdf598maldyvai-tukstantis-tobulu-atostogu-saleliu-5925358b97a87maldyvai-tukstantis-tobulu-atostogu-saleliu-5925358c41604maldyvai-tukstantis-tobulu-atostogu-saleliu-5925358b3eacd6c4ef9a53e6f3cdc1f8a1bb51e5f8f78163dfff5maldyvai-59253c2a04057641b9be3d80b2477069c132e7f439fddc3cac1eamaldyvai-tukstantis-tobulu-atostogu-saleliu-5925358ef32abmaldyvai-59253c28acf5emaldyvai-59253c294c29e

 

Kelionės datos:

Balandžio 24

Kur pirkti lėktuvo bilietus?

Viešbučio užsakymas:
Dar neišsirinkote kur apsistoti? Siūlytume pasinaudoti booking.com paslaugomis.
Booking.com


Maldyvai – šalis, sudaryta iš 1190 koralinių salų, suskirstytų į 26 atolus. Visa Maldyvų teritorija apima 90 tūkstančių kvadratinių kilometrų, iš kurių sausuma sudaro tik vieną procentą. Iš visų šalies salelių tik 200 yra apgyvendintos, kitos – negyvenamos,  naudojmos žemės ūkio ar kitiems tikslams. Maldyvai – tai tikras keliautojų rojus: ši  kelionės kryptis vis dažniau pasirenkama medaus mėnesiui ar nepakartojamoms atostogoms. Seniau kelionė į Maldyvus atrodė tarsi sunkiai įgyvendinama svajonė, tačiau šiandien  tokią kelionę gali sau leisti vis daugiau žmonių, nes kelionių kainos nėra tokios didelės, kaip kartais yra manoma.

Čia lankantis tikrai yra ką pamatyti, ir pramogų taip pat nestinga. Net 100 Maldyvų salų yra kurortai, kurie keliautojus pradėjo traukti palyginti neseniai – maždaug prieš keturis dešimtmečius. Šiandien turistams tikrai yra ką pasiūlyti: skirtingi paslaugų tiekėjai smarkiai konkuruoja tarpusavyje, todėl aptarnavimo ir maisto kokybė tampa vis geresnė.

Kodėl verta keliauti į Maldyvus?

 • Geriausia poilsio vieta poroms ir jaunavedžiams
 • Puikios paviršinio ir giluminio nardymo galimybės
 • Unikalios salos – viešbučiai, kurių nerasite niekur pasaulyje
 • Viešbučių pasirinkimas nuo ekonominių 3* iki 6* liukso klasės
 • Poilsį galima kombinuoti su Šri Lankos, Indijos, JAE lankymu
 • Vaizdingi koraliniai rifai šalia visų Maldyvų salų / atolų
 • Platus žvejybos, vandens sporto ir ekskursijų pasirinkimas

Egzotika nuo pirmų akimirkų

Skrendant į Maldyvus egzotika prasideda dar nenusileidus ant žemės. Kai lėktuvas pradeda ruoštis nusileidimui, sausumos dar nematyti. Tik gerokai priartėjus prie žemės ima ryškėti daugybė nedidelių sausumos „dėmelių“. Lėktuvas nusileidžia ant dirbtinio sausumo ruožo, kuris priklauso Malės atolui. Taip vadinami savotiški Maldyvų administraciniai vienetai, daugiau nei tūkstantis salų sugrupuota į 26 atolus. Malę galima vadinti vienu iš pagrindinių, nes jame – ne tik oro uostas, bet ir šalies sostinė. Būtent čia verda visas aktyvusis šalies gyvenimas, tai – pagrindinis ekonominis centras. Pažvelgus į Malę iš viršaus iš tiesų užgniaužia kvapą, sunku patikėti, kaip tiek visko gali sutilpti tokioje mažoje salelėje. Nors Malėje yra gerų viešbučių ir turistai išlaipinami vos kilometro atstumu nuo jos, retas keliautojas apsistoti pasirenka būtent čia. Tik iš lėktuvo išlipusių turistų jau laukia laiveliai, kurie atostogautojus plukdo į pasirinktus „poilsinius“ atolus. Beje, kurortinių zonų yra ir tame pačiame Malės atole – visai netoli sostinės.

Malė – maža, bet labai įspūdinga

Nors tik atvykę poilsiautojai iš pradžių dažniausiai nutolsta nuo Malės, tačiau susipažinti su ja vis tiek sugrįžta. Iš kiekvienos salos kartą per savaitę ar dažniau kursuoja laiveliai į Malę. Maldyvų sostinė iš tiesų įspūdinga. Salelės plotas siekia vos 5,8 kv. km, tačiau joje puikiausiai telpa apie 100 000 gyventojų. Nors Maldyvai dažnai įsivaizduojami ramybės oaze, ar net pavadinami nuobodžia kryptimi, Malė tai paneigia iš esmės. Gyvenimas joje smarkiai skiriasi nuo ramių atostogų salelių, vos išlipus girdėti automobilių, motociklų gaudesys, aplink – mečetės, gausybė pastatų – tiek menančių senesnius laikus, tiek modernių ir šiuolaikiškų dangoraižių, į akis krenta ir daugybė suvenyrų parduotuvių.

123rf.com/Maldyvai – tūkstantis tobulų atostogų salelių

Galiausiai, lankantis mažytėje Malės saloje reikėtų skirti dėmesio ir Islamo centrui bei Prezidento rūmams. Pirmieji keliauninkus patraukia kiek netradicine architektūra – didingu auksiniu kupolu ir ypatingu interjeru, kurio akcentas – puošniai drožinėtos sienos. Vainikuoti pažintį su Maldyvų sostine galėtų Prezidento rūmai. Šis unikalus statinys sultono įsakymu pradėtas statyti dar 1906 m. ir turėjo atitekti jo sūnui, tačiau sultonui netekus valdžios ir Maldyvams tapus respublika, „sultono kūrinys“ tapo prezidento rezidencija. Net būdama labai mažytė savo spalvingumu Malė gali nustebinti bei geram pusdieniui ar daugiau užimti net ir patį išrankiausią atostogautoją. Todėl, atvykus į Maldyvus, bent vienai dienai ištrūkti į salų sostinę – neabejotinai verta.

Tobulos akimirka mažuose lopinėliuose

Iš 206 gyvenamųjų Maldyvų salų net 70 „okupuotos“ svajonių poilsio ištroškusių turistų. Ir iš tiesų kiekvienas čia randa savo – nuo ramaus vandenyno teliuškavimo, maudynių „arbatėlėje“, reginių lyg iš atviruko iki nardymo gėlame vandenyje ar daugybės kitų vandens pramogų. Neretai juokaujama, kad Maldyvų paplūdimiai tokie nuostabūs, kad sužavėtų net tuos, kurie negali pakęsti „drybsuolių“ poilsio. Turistinės salos pasibarsčiusios po skirtingus Maldyvų atolus. Renkantis kryptį būtent ir reikėtų atsižvelgti į tai – kokie atostogų lūkesčiai. Salų valstybė gali garantuoti tobulas atostogas tiek nardymo ir vandens pramogų mėgėjams, tiek norintiems kuriam laikui tiesiog atsiriboti nuo likusio pasaulio, tiesiog paskęsti atostogų akimirkose.

123rf.com/Maldyvai

Ratu išdėstyti mediniai namukai ant žydro ir gėlo akmens – Maldyvus reprezentuojantis kadras. Tai – prabangi, puikia infrastruktūra ir aukšto lygio aptarnavimu pasižyminti Bandos sala. Ši sala itin mėgstama šeimų, ką tik susituokusių porų ir nardytojų, saloje įrengta net nardymo mokykla. Itin daug turistų dėmesio sulaukia Malės atolas, ypač jo šiaurė. Atostogas ten iš tiesų galima pavadinti rojumi žemėje – tik nedidukai nameliai šiaudiniais stogais, kojas kutenantis šiltas smėlis, saulė ir šilta jūra. Malės atolas gali pasigirti ir bene gražiausia sala iš viso tuzino, sudarančio Maldyvus. Tai – Nakatchafushi, kurioje poilsį suderina paties įvairiausio kalibro poilsiautojai – ilgas paplūdimio ruožas vilioja saulė mėgėjus, o pati įspūdinga lagūna – vandens sporto aistruolius. Malės atolui priklauso ir daugiau keliautojų pamėgtų salų – aktyvesnį poilsį siūlanti Digufinolhu arba visai netoli jos įsikūrusi, bet jau privataus poilsio mėgėjų pamėgta Veligandhu Huraa. O kur dar tiesiog savo paprastumu, o kartu ir grožiu keliautojus pavergiančios Bodufinolhu, Biyaadhoo ar Kandooma. Turistai neretai pasiryžta ir gerokai nutolti nuo Malės – apsigyventi ramiuose, kartais net autentiškumu dvelkiančiuose atoluose. Iki Pietų Malosmadylu tenka plaukti daugiau nei 100 km, tačiau verta – galima rasti išsvajotą atostogų ramybę ar susipažinti su vietinių tradicijomis. Itin dažnai keliautojai renkasi ir Šiaurinio Malosmadylu kryptį, šiame kurorte stengiamasi suderinti ir „drybsotojų“, ir nardytojų poreikius. Vis dėlto aktyvaus poilsio entuziastai – nuo nardytojų iki banglentininkų ar net žvejų – dažniau renkasi Pietų Ario atolą. Būtent čia vandens pramogų aistruoliams sukurta itin patraukli infrastruktūra – nuo geriausios įrangos nuomos iki nardymo pamokų.
123rf.com/Maldyvai – tūkstantis tobulų atostogų salelių

Kur pigiau – didelėse ar mažose salose?

Maldyvų salynas išsidėstęs Indijos vandenyne vos ne 1000 km atstumu nuo šiauriausios iki piečiausios salos. Todėl tai vieta, kur savo salą gali rasti bet kas. Antra vertus, tai šalis, kurios daugelio salų nesame matę nė interneto portaluose ar populiariose nuotraukose.

Daugelis prabangiausių Maldyvų viešbučių yra įsikūrę atokiose mažose salose, kur gyvena vos keli žmonės.  Kuo sala didesnė, kuo daugiau paslaugų ir prekių, tuo kainos mažesnės. Tad nepriklausomiems keliautojams, norintiems pigių atostogų Maldyvuose vertėtų apsistoti didesnėse salose netoli Maldyvų sostinės Malė. O mažesnes salas su išskirtiniais viešbučiais ir restoranais rinkitės tik kaip dienos ekskursiją.

Nors gražiausios paplūdimių nuotraukos viešoje erdvėje sklando iš atokiausių mažyčių Maldyvų salų, tačiau didesnių salų pakrantės ir atolai lygiai tokie patys akinančiai žydri ir gražūs. O vietos žmonių gyvenimas didesnėse Maldyvų salose tiesiog verda, tad tikriems keliautojams norintiems pažinti salų žmonių gyvenimą tai tikras rojus.

Iš 1200 Maldyvų salų apgyvendintos 200 – tad šokinėdami net iš didesnės salos į salą turėsite ką veikti ne vieną savaitę.

Kada vykti į Maldyvus?

Visai metų laikais temperatūra svyruoja nuo 26 iki 30°C. Lapkričio mėnuo – liūčių sezonas, todėl geriausia kelionę planuoti kitu metu. Kartais permainingos oro sąlygos tvyro ir gruodį, tačiau šį mėnesį lietus tampa trumpesnis. Palankiausia į Maldyvus vykti nuo gruodžio iki balandžio mėnesio, tačiau tenka pastebėti, kad brangiausias metas kelionei į Maldyvus – šv. Kalėdos ir Naujieji metai, o pigiausia čia keliauti balandžio mėnesį. Sausis, vasaris, kovas ir balandis – geriausias metas vykti atostogų, nes šiuo metu dangus būna žydras, o vanduo – ramus ir skaidrus. Nuo gegužės mėnesio orai Maldyvuose tampa permainingi, tad nevertėtų rizikuoti – juk tikrai nesinori, kad dėl orų permainų subjurtų pakili atostogų nuotaika.

Viešbučiai Maldyvuose

Maldyvai – pirmiausiai komfortiško, patogaus ir ne paties pigiausio poilsio vieta. Naktis daugelyje geriausių ir išskirtiniausių Maldyvų viešbučių kainuoja nuo 300 iki 2500 EUR už naktį dviviečiame kambaryje. Ypač populiarūs kurortai – nameliai ant žydro salynų vandens.

Antra vertus, Maldyvuose gausu svečių namų bei ekonominės klasės viešbutukų, kuriuose poilsis dviems nakčiai kainuos 25-30 EUR. Tai net pigiau nei daugelyje Pietų Europos kurortų. Įmanoma apsistoti ir pas vietinius žmones.

Natūralu, kad labiausiai turistsų mėgiami ir daugiausiai paslaugų teikiantys kurortai susispietę atoluose aplink sostinę Malė. Čia daug mažų salų miestelių, pigesnių viešbučių, pramogų, koralinių rifų nardytojams, restoranų ir žuvies turgų. Šiaurinis ir Pietinis Malė atolai, didelė Ari salų grupė, Vaavu salynas, Lhaviyani atolas, Raa ir Baaatolai, Faafu ir Dhaalu atolai, Meemu salynas – tai daugiausiai turistų lankomi Maldyvų kraštai.

Šalies pietuose įsikūręs nedidelis, bet svarbus Seenu salynas, kuriame yra ir antras didžiausias šalies miestas – Adu. Čia yra oro uostas, ir taip pat gausu viešbučių bei kurortų. Daugelis atostogoms skrenda tik į Seenu salyną.

Populiariausios veiklos

Daugelis į Maldyvus keliauja ne tik pasikaitinti balto smėlio paplūdimiuose su žydru vandeniu, bet ir panardyti koraliniuose rifuose. Geriausi rifai ir puikios sąlygos paviršinio nardymo entuziastams yra Šiauriniame ir Pietiniame Male atoluose bei mažiau turistų užgrūstuose Šiauriniame ir Pietiniame Ari atoluose. Antra vertus, Maldyvai – tai ištįsas koralinis rifas, tad vietų stebėti jūrų pasaulį yra bene visuose šalies salynuose. Reikia tik įsidėmėti, kad daugelyje vietų vandenyno srovė labai stipri ir reikia patikimų instruktorių bei asmeninių įgudžių, kad nardytumėte saugiai.

Dar viena sparčiai populiarėjanti atrakcija Maldyvuose – plaukimas banglente. Tiesa, Malė salynuose jau gali būti tirštoka banglentininkų, todėl užkietėjusiems bangų gaudytojams siūlome leistis į turą po neturistines Maldyvų salas. Pavyzdžiui, čia dar neminėtas Laamu atolas pirmasis sugeria nuo Antarktidos atkeliaujančius stipresnius vėjus, čia gyvena vietos žmonės, viskas pigiau, o bangos didelės. Banglenčių sportui geriausiai samdytis vietos žmones su laiveliais, kurie jus visą dieną plukdys prie geriausių bangų.

Ką aplankyti?

Nacionalinis muziejus

Sostinė Malė – Maldyvų centras, kuriame gyvenimas tiesiog verda. Jei lankysitės šioje mažytėje saloje, užsukite į Nacionalinį muziejų. Jame galėsite geriau susipažinti su šalies kultūra: trijų aukštų pastate rasite gausybę įvairių radinių, pasakojančių Maldyvų istoriją. Šalia muziejaus esančiame Sultono parke galėsite pailsėti ir atgauti jėgas: jame gausu medžių bei įvairiaspalvių gėlių.

HP ir Bananų rifas

Šie du rifai yra Šiaurės Malės atole. Nardytojai ypatingai mėgsta HP rifą, nes čia galima pamatyti įspūdingus koralinių rifų darinius bei įvairiaspalves žuvis.  Bananų rifas taip pat yra mėgstama nardytojų vieta. Rifas gavo tokį pavadinimą dėl savo formos, primenančios bananą. Rifas yra maždaug 300 metrų, ir ši vieta labai pamėgta nardytojų: čia galima išvysti žuvis-plaštakes, murenas ir kitas įvairiaspalves žuvis, kurių įvairovė čia tikrai labai didelė. Nardytojams Maldyvai yra tikras rojaus kampelis, o bijantys nerti į gilumas povandeninį pasaulį gali stebėti ant vandens –jis skaidrus tarsi stiklas. Nardymas Maldyvuose yra dažniausiai turistų pasirenkama pramoga. Galite rinktis paviršinį arba giluminį nardymą: įspūdžių užteks tikrai ilgam.

Alimatos sala

Neapsiribokite poilsiu pasirinktoje Maldyvų salelėje, kad ir kokia graži ji būtų.  Keliautojai pataria nuvykti į Alimatos salą, esančią rytinėje Maldyvų dalyje, Vaavu atole. Ši vietovė garsėja didele žuvų įvairove, kilometro ilgio balto smėlio paplūdimiu ir žalsvai mėlynomis lagūnomis. Į Alimatos salą dažnai traukia nardytojai, norintys tyrinėti vandens pasaulį.

Kopa vandenyje

Vidury vandenyno rasite ir smėlio kopą, kurioje galite pamiršti visus rūpesčius, pasimėgauti vandens vaizdais ar užsiimti paviršiniu nardymu. Vietiniai smėlio kopas vandenyje vadina „Sandbank“,   į jas siūloma atvykti vandens transportu. Čia nėra kur pasislėpti nuo kaitrios saulės, tačiau kelionės organizatoriai visada pasirūpina skėčiais, galinčiais apsaugoti nuo kaitros.

Biyadhoo salos kurortas

Biyadhoo salos kurortas garsėja egzotiškų viešbučių gausa ir didele vandens pramogų įvairove. Nameliai, kuriuose apgyvendinami salos lankytojai, yra tokie žemi ir maži, kad  tik atvykus į salą galima pamanyti, jog tai – negyvenama teritorija. Salos kurorte yra daugiau nei 35 nardymo vietos, kuriose galima pasimėgauti šia pramoga. Galima nerti labai įvairiais būdais: tai priklauso nuo srovių bei tuometinių klimato sąlygų.

Turgus

Jus tikrai sužavės Malės žuvies, vaisių bei daržovių turgūs. Žvejyba Maldyvuose yra vienas svarbiausių pragyvenimo šaltinių, todėl turgus jus tikrai nustebins žuvies ir jūros gėrybių gausa. Vaisių ir daržovių turguje tiesiog akys raibsta nuo siūlomų prekių gausos, ir čia tikrai yra ką paragauti. Jei ieškote lauktuvių, nesuklysite pirkdami prieskonius, nes jų pasirinkimo gausa iš tiesų didelė.

Hukuru Miskiiy

Malėje esanti Penktadienio mečetė (Hukuru Miskiiy) yra seniausias tokio pobūdžio statinys visuose Maldyvuose. Mečetė buvo pastatyta XVII amžiuje, statyboms buvo naudojami koralai, todėl šis statinys keliautojams tikrai paliks didelį įspūdį. Fenfushi saloje yra antra pagal senumą Maldyvų mečetė: ji taip pat pastatyta iš koralų.

Rihiveli sala

Ši sala – tikrai įspūdinga. Joje pamatyti vaizdai atmintyje išliks visą gyvenimą: keliautojus žavi skaidrus žydras vanduo, jame tarsi per stiklą matomos plaukiojančios rajos, ir vos už šimto metrų esanti negyvenama sala, į kurią galima tiesiog nubristi. Keliautojai, apsilankę šioje saloje, neretai teigia, kad Maldyvų vaizdai iš įvairių atvirukų tikrai nėra pagražinti.

Budistų šventyklos griuvėsiai

Juos rasite Thoddu saloje. Ši sala yra maždaug kilometro skersmens, turi apie 1400 gyventojų, kurių pagrindinis pragyvenimo šaltinis – žvejyba. Į šią salą maždaug per 15 minučių galima nukeliauti iš netoliese esančios Rasdhoo salos. Taip pat yra galimybė čia atvykti iš  Malės.

Prezidento rūmai (Mulee Aage)

Maldyvų sostinėje esantys prezidento rūmai sultono įsakymu pastatyti 1906 metais. Tuo metu Maldyvus valdęs sultonas norėjo rūmus paskirti savo sūnui, tačiau 1936 metais sultonas neteko savo sosto, ir statinys tapo vyriausybės nuosavybe. 1953 metais Maldyvai tapo respublika, ir rūmai paversti prezidento rezidencija. Kiekvienas turistas, apsilankęs Malėje, tiesiog privalo šiuos rūmus pamatyti.

Istorinė rezidencija Utheemu Ganduvaru

Maldyvų šiaurinėje dalyje esančioje Utheemu saloje įsikūrusi istorinė rezidencija. Mediniuose rūmuose gyveno sultonas Mohamedas, kuris yra vienas didžiausių šalies didvyrių. Pagarbą jis pelnė gindamas Maldyvų gyventojus nuo Portugalijos užkariautojų, užėmusių šią teritoriją 1558-1573 metais.

Ranalhi sala

Ranalhi sala yra viena egzotiškiausių: joje labai daug namukų, pastatytų ant vandens. Egzotikos mėgėjams lankymasis šioje saloje bus tikrai nepamirštamas: vos už kelių žingsnių pamatysite nuostabius koralų rifus, ir aplink plaukiojančių įvairiaspalvių žuvų būrius.

Transportas tarp Maldyvų atolų bei salų

Nors Maldyvų pavadinimas skamba itin egzotiškai, tačiau šios salos nuo Lietuvos yra išsidėsčiusios arčiau nei Indija, Šri Lanka ir visos kitos Pietryčių Azijos valstybės. Todėl skrydis į Maldyvus, nors ir su persėdimu, nebus toks ilgas ir varginantis.

Nusileidus į oro uostą esantį vienoje iš sostinės Malės salų, gali ištikti lengvas šokas. Visas didysis eismas Maldyvuose vyksta vandenyje. Populiariausi keliavimo būdai čia: viešieji keltai, pusiau vieši arba privatūs laiveliai (kaina sutartinė kaip taksi) ir užsakomieji greitaeigiai kateriai. Viešaisiais keltais salynų ir atolų ribose (už 2-3 EUR žmogui) pasieksite daugelį aplink esančių didžiausių centrų, kur gyvena vietiniai ir klesti turizmas. Privatūs laiveliai (vandens taksi) papildo visą viešųjų keltų sistemą, juos galima užsiskayti ir netolimoms dienos išvykoms į mažesnes negyvenamas salas, koralinius rifus – kaina sutartinė, priklausomai nuo nuotolio ir išskirtinumo. Greitaeigiai kateriai jau daug brangesni ir daugiausiai naudojami turistams nuplukdyti iki tam tikrų išskirtinių kurortų bei lankytinų vietų. Jų kaina svyruoja nuo 30 EUR iki 100 EUR ir daugiau už išvyką žmogui.

Didžioji dalis atvykėlių į Maldyvus atekliauja su kelionių organizatoriais, todėl jų atostogomis jau būna pasirūpinta iš anksto. Turistai čia tarp salų keliauja ne tik laivais ir kateriais, bet ir ant vandens besileidžiančiais lėktuvais, kurie sostinę Malė iš tolimiausių salynų pasiekia per 90 minučių. Skrydžių kainos šalies viduje tarp salų kainuoja nuo 100 EUR iki 300 ir daugiau EUR.

Norintiems Maldyvuose keliauti savarankiškai ir pigiai – taip pat yra visos sąlygos. Planuojantiems šokinėti iš vienos salos į kitą, verta iš pradžių pasirinkti salas su pigesniais svečių namais ir viešbutukais (geriausiai tame pačiame atole, netoli oro uosto) ir vėliau jau internetu apgyvendinimo įstaigos pasiklausti, kaip tinkmai, patogiai ir pigiai atkeliauti iki konkrečios salos.

Norintiems leistis į tolimesnių Maldyvų atolų ir salų tyrinėjimus verta pasiderėti su prekiniais laivais, kurie kursuoja tarp atokių salų ir už 15-40 EUR priima bendrakeleivius. Reikia atsiminti, kad tokie keltai neturi tikslaus išvykimo ir atvykimo laiko.

Maldyvai

Paplūdimiai

Maldyvų paplūdimiai yra vieni gražiausių. Net ir tuomet, jei nemėgstate drybsoti prie vandens, tikrai verta pamatyti šios vietovės paplūdimius. Niekur kitur nerasite tokio balto smėlio ir skaidraus vandens, todėl nieko nuostabaus, kad šis pasaulio kampelis yra toks populiarus. Vienas gražiausių Maldyvų paplūdimių – Maafushi saloje, kurioje taip pat galėsite išbandyti vandens motociklų, baidarių ar vandens slidžių sportą.

Įsitikinsite, kad ne veltui Maldyvai yra vadinami rojumi žemėje. Teigiama, kad ši pasaulio vieta yra žemiausiai vandenyno lygio, ir tuomet, jei vandens lygis ir toliau sparčiai kils, Maldyvų salos po vandeniu panirs nepraėjus nė šimtmečiui. Taigi, norintys apsilankyti Maldyvuose, turėtų paskubėti.

Maistas

Vienas svarbiausių akcentų per atostogas – maistas. Jis čia visas susijęs su jūrų gėrybėmis. Daug Maldyvų virtuvės tradicijų atkeliavo iš Šri Lankos ir Indijos. Vyrauja kokosų pienas, aštrūs prieskoniai, ryžiai ir vandenyno suteiktos gėrybės. Pagrindinis užkandis – hedhikaa – tai žuvies gaminiai virti karštame aliejuje. Kiekvienoje didesnėje Maldyvų salelėje rasite vietinių restoranų ir užeigų. Jei valgysite neįmantrų vietinį maistą, jis tekainuos taip pat kaip daugelyje Pietryčių Azijos šalių. Prabangūs restoranai ir lodžijos – turi savus įkainius. Maldyvų žmonės labai draugiški ir mielai pasidalins savo kultūra, maistu ar skaniomis vaisių sultimis.

Vaikai mėgaujasi pusryčiai Maldyvuose

Kainos

Maldyvuose dažnam atrodo tikrai neadekvačios, bet kai visus viešbučius tenka statyti viską skraidinant ir plukdant, kai vandenį į jūsų dušo kabiną turi pirmiau nuo jūros druskos išvalyti specialūs įrenginiai, o visus darbuotojus reikia apgyvendinti salos viduryje namukuose tarp medžių – nenuostabu, kad viešbučio kaina už naktį prasideda nuo 300, 500 ar 700 eurų. Jei nesate pasiruošęs (finansiškai arba morališkai) mokėti po 20 – 30 eurų už makaronų lėkštę ar picą – nevažiuokite čia. Kur nors kitoje nuostabioje pakrantėje pasaulyje puikią vakarienę su jūros gėrybėmis galėsite suvalgysite už vos kelis eurus.

Pasak kelionių organizatorių, Maldyvai – tai prabanga ir važiuokite ten, kai galėsite tai sau leisti.

Apie Maldyvų klimatą

Maldyvų klimatą galima skirstyti į 2 sezonus: sausąjį (Lapkritis – Balandis) ir lietingąjį (Balandis – Lapkritis). Nors visus metus Maldyvuose vidutinė oro temperatūra laikosi panaši (~30 laipsnių) šie sezonai šiek tiek skiriasi. Sausuoju periodu Maldyvuose šviečia saulė, vandens ir oro temperatūra aukšta, pučia šiaurės musonai. Lietinguoju periodu dažni krituliai, stiprūs vėjai (pučia pietvakarių musonas). Geriausias laikas nardyti lapkričio ir balandžio mėnesiais (sezonų kaitos periodu).

Ar žinojai?

Maldyvuose vyko konferencija po vandeniu. Žmonės apsivilkę naro kostiumus sėdėjo prie stalų, su vardinėmis kortelėmis, pasirašinėjo įvairius dokumentus ir diskutavo klimato kaitos tema. Konferencija buvo organizuojama tam, kad parodytų pasauliui, kaip gali atrodyti ramiojo vandenyno salų situacija smarkiai ištirpus ledynams. Maldyvai yra pati plokščiausia šalis pasaulyje, vidutiniškai virš vandens iškilusi vos 1,5 metro!

Maldyvai – tai mažiausia pasaulyje musulmoniška valstybė. Jų vėliava – tai baltas mėnulis (musulmonų simbolis),  žaliame ir raudoname kvadratuose.  Maldyvuose, kaip ir kitose musulmoniškose šalyse, savaitgalis yra penktadienį ir šeštadienį. Taip pat yra svarbu atkreipti dėmesį į aprangą – bikini leidžiama dėvėti tik viešbučių paplūdimiuose, lygiai tas pats galioja ir alkoholio vartojimui.

Maldyvuose galima pamatyti tūkstančius delfinų ir banginių. Maldyvų koraliniai rifai – vieni spalvingiausių visame pasaulyje. Dėl palankaus klimato ir salyno reljefo čia gyvena daugybė rūšių įvairiausių žuvų ir kitų gyvų organizmų. Maldyvuose galite pamatyti pačią didžiausią žuvį pasaulyje – bangininį ryklį!

Maldyvai tikrai nėra tik gražūs vaizdai

Iš prabangaus viešbučio salos galite matyti naujai pilamos salos kranus ar net gamyklos dūmus, paplūdimyje bus vamzdis, kuris grąžins smėlį iš jūros atgal po musonų sezono. Žinoma, tuo savo nuotraukose niekas nerodo. Paklausite, tai ar verta ten iš viso važiuoti? Jei ieškote išskirtinės vietos išskirtinei kelionei, jei norite pasilepinti ir apdovanoti save, jei mėgstate skaidrų, itin šiltą vandenį ir povandeninį pasaulį, jei ieškote gurmaniško maisto, į Maldyvus važiuoti tikrai verta!

Reikalingi dokumentai

Vykstant į Maldyvus reikalingas LR piliečio pasas, galiojantis 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

Trumpalaikiam vizitui į Maldyvus (iki 30 dienų) reikalinga viza, kurią gausite atvykimo dieną Maldyvuose, vizai gauti būtini:

 • Pasas, galiojantis 6 mėnesius po kelionės;
 • Atgalinio skrydžio bilietas;
 • Pakankamas lėšų kiekis kelionės trukmei;
 • Dokumentas, įrodantis apie apsistojimą viešbutyje Maldyvuose;
 • Medicininių išlaidų draudimas.

Svarbu

Maldyvuose atsiskaityti banko kortele nėra lengva, lygiai taip pat nėra lengva ir išsiimti grynųjų pinigų, nes bankomatai daugiausiai randami tik sostinėje Malė, kur ilgai turistai neužsibūna. Tad viešbučius verta užsakyti bei apmokėti internetu. Taip pat būtina pasiimti JAV dolerių, kuriais blogiausiu atveju galėsite atsiskaityti vietiniams ar išsikeisti pinigų keitykloje. Planuodami biudžetą dar atsižvelkite, kad visi turistai turi mokėti pagalvės mokestį Maldyvų valdžiai. Restoranai ir viešbučiai taip pat skaičiuoja 10 proc. pridėtinės vertės mokestį. Todėl verta pasiruošti apie 10 proc. papildomų išlaidų prie surašytų kainų.

Gyvenant vietinėje saloje mokėsite mažiau, tačiau būsite apriboti: paplūdimyje moterys negalės maudytis ir degintis su maudymosi kostiumėliais (nebent rasite kai kur įkurtus specialius paplūdimius turistams), negalėsite vakare išgerti kokteilio, saloje nebus labai tvarkinga, dažnoje iš jų intensyviai vyksta statybos, tad norint padaryti tą rojų primenančią nuotrauką – reikės paieškoti gero kampo.

Turistų pamėgtuose kurortuose saugu, pasitaiko smulkių vagysčių, tačiau rimti nusikaltimai (turistų pagrobimai, užpuolimai) – retas reiškinys. Vis dėlto rekomenduojama imtis atsargos priemonių keliaujant į Maldyvų sostinę Malę ir vengti masinių susibūrimo vietų, nes sostinėje kartais vyksta politinės demonstracijos, kai kurios jų su antivakarietiška retorika.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad oficiali Maldyvų religija – Islamas, ir šalyje veikia griežti su tuo susiję įstatymai. Šalyje draudžiami kitų religijų atstovų susirinkimai. Taip pat Šalyje veikia negausus kraštutinių pažiūrų musulmonų tinklas, turintis ryšių su keliomis radikaliomis organizacijomis užsienyje. Griežtos bausmės už narkotikų vartojimą, gabenimą ir realizavimą. Į šalį įsivežti Bibliją, alkoholio, kiaulienos ar jos produktų griežtai draudžiama.

Vaizdo įrašai