Pigūs bilietai su „Turkish Airlines“ iš Milano bei Romos į Mahę, Seišelius – tik nuo 450€!

anse-source-dargent-sala-seiseliai-8002mahe-seiseliai-8006baie-beau-vallon-seiseliai-8005anse-source-dargent-seiseliai-8003anse-sous-dargent-papludimys-vaizdas-8004seiseliai-papludimys-8007

 

Kelionės data: Gruodžio 11 – Gruodžio 26

Kur pirkti lėktuvo bilietus?

Viešbučio užsakymas:
Dar neišsirinkote kur apsistoti? Siūlytume pasinaudoti booking.com paslaugomis.


Automobilio nuoma:
Jau turite pigius skrydžius, rezervavote viešbutį? Puikus būdas pigiai ir patogiai pažinti vietovę – nuomotis asmeninę transporto priemonę, o tai galite atlikti Rentalcars.com automobilių nuomos sistemoje. Automobilio nuoma internetu leidžia sutaupyti laiko, išvengti didesnių mokesčių ir iš anksto tiksliai žinoti visas nuomos sąlygas.


Seišeliai – daugiau negu šimtas salų, išsibarsčiusių Indijos vandenyno vakaruose. Tai sausuma, apaugusi atogrąžų miškais, kuriuose yra įvairiausių rūšių retų augalų ir gyvūnų: kokoso palmių ir medūzų, laukinės vanilės, orchidėjų, juodųjų papūgų, mėlynųjų balandžių ir raudongalvių karvelių. Seišeliai garsėja ypatingai nuostabiais paplūdimiais bei ekologija.

Gyvenimui ir turizmui tinka ne visos Seišelių salos (nes jose nėra geriamo vandens). Daugiausiai lankytojų renkasi Mahė, Prasleną, Siluetą ir La Digą. Mahė saloje, kurios pagrindą sudaro vieni seniausių pasaulyje granitiniai akmenys, įkurta sostinė Viktorija. Šį rojaus kampelį vandenynas glosto net 65 puikiuose paplūdimiuose. Saloje taip pat stūkso tropinių miškų gaubiamas Seišelių kalnas.

Iš vulkaninės kilmės medžiagų ir koralų susiformavęs Aldabros atolas yra toliau nuo sostinės salos. Jis dėl unikalios gamtos įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šiame atole galite pamatyti didžiausią pasaulyje gigantiškųjų vėžlių koloniją ir šimtus margaspalvių, retų rūšių paukščių.

Praslino saloje taip pat laukia unikalus radinys. Ši sala – viena iš dviejų vietų visame pasaulyje, kur galite pamatyti didžiausius riešutus išauginančias palmes. Apžiūrėję retus augalus, pasinaudokite dar vienu pigios kelionės į Seišelius privalumu: poilsiu viename pačių gražiausių planetos paplūdimių Anse Lazio.

Buriavimas, povandeninio pasaulio stebėjimas, plaukiojimas katamaranais, žygiai į palmių giraites patenkina aktyvių poilsiautojų lūkesčius. Kvapą gniaužiantys saulėlydžiai, stebimi įmerkus kojas į gaivius vandenis ir siurbčiojant tropikų kokteilį, tampa vienu geriausių medaus mėnesio prisiminimų. Seišeliai kiekvieną pakeri taip, kad sugrįžti į realybę prireikia didžiulės valios.

Tipinis Seišelių paplūdimių vaizdelis:

Seis2

Klimatas

Seišeliuose dominuoja subekvatorinis, jūrinis klimatas, todėl ištisus metus džiugina šiltas oras. Drėgnasis sezonas tęsiasi nuo spalio iki balandžio mėnesio, šiuo laikotarpiu sulaukiama daugiausiai kritulių. Vidutinė metinė oro temperatūra Seišeliuose siekia net 29°C, temperatūra dienos metu retai kada nukrinta žemiau nei 27°C. Vandens temperatūra Seišeliuose visuomet yra pakankamai aukšta – siekia 26-30°C. Jei planuojate nardyti, tam palankiausi yra šie mėnesiai: kovas, balandis, gegužė, rugsėjis, spalis, lapkritis.

Vidutinė vandens ir oro temperatūra:

Mėnuo

 

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Oro temperatūra dieną 30 30 31 31 31 31 29 28 29 29 30 30
Vandens temperatūra 28 28 29 29 30 28 26 26 26 27 28 28

Kaip keliauti šeišeliuose?

Jei planuojate keliauti iš vienos salos į kitą, galėsite rinktis Jums patogiausią transportą: lėktuvus, keltus ar valtis. Kainos nėra žemos, tačiau tikrai įkandamos: pavyzdžiui, kelionė valtimi iš Mahe į Praslin kainuos apie 40€. Jei planuojate išsinuomoti automobilį, turėkite omeny, kad automobilio nuomos kaina parai sieks apie 50€. Kuro sąnaudos Seišelių salose bus didesnės nei esate pratę, mat, čia važinėjama 40 km/h greičiu. Svarbu žinoti, kad vairuotojas privalo turėti daugiau nei vienerių metų vairavimo patirtį, ir taip pat yra svarbu tai, kad jis būtų ne jaunesnis nei 23 metų amžiaus. Salose taip pat galėsite rinktis kelionę autobusu (siūlomi keli maršrutai) arba taksi – ši paslauga Seišelių salose yra labai gerai išvystyta. Mėgstantys aktyvų poilsį taip pat gali keliauti dviračiu (išskyrus Mahe saloje, nes ši pernelyg kalnuota). Dviračio nuomos kaina dienai siekia maždaug 7€. Jei lankysitės La Digue saloje, čia galėsite išbandyti itin egzotišką transporto priemonę – jaučiais varomą senovinį taksi. Ši paslauga, nepriklausomai nuo atstumo, kainuos apie 10€.

Kada keliauti?

Keliaujant į Seišelius, reikia atsižvelgti į tai, kokia veikla norėsite užsiimti. Jei norėsite stebėti paukščius, tam tinkamiausias laikas balandžio (perėjimo metas), gegužės – rugsėjo mėnesiais (lizdus suka juodosios žuvėdros), taip pat spalį (migracija).
Nardyti mėgstantys turėtų keliauti kovo-gegužės ir rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Jei domina žvejyba, tinkamiausias laikas – spalio-balandžio mėnesiai. Mėgstantys vaikščioti pėsčiomis ar užsiiminėti burlenčių bei banglenčių sportu turėtų keliauti gegužės – rugsėjo mėnesiais. Plaukiojimas jūra ir plaukiojimas po vandeniu (naudojantis kvėpavimo vamzdeliu) prieinamas visus metus.

Pasiruošimas kelionei

Keliaujant į Seišelių salas vizos nereikia, tačiau atvykstant būtina parodyti dokumentus, kur apsistosite ir palikti tos vietos kontaktinius duomenis. Taip pat reikėtų pasirūpinti reikiamais skiepais. Salose nėra rizikos užsikrėsti tropiniam klimatui būdingomis ligomis, tačiau jei atvykstate iš infekuotos teritorijos, reikalaujama skiepo nuo geltonojo drugio. Kiti galimi rizikos veiksniai: hepatitas A, vidurių šiltinė, hepatitas B, meningokokinė infekcija, taiga norint išvengti sveikatos sutrikimų patartina pasirūpinti vakcinomis nuo šių ligų. Suaugusiems rekomenduojama įsitikinti, kad yra paskiepyti nuo difterijos ir stabligės.

Seišelių virtuvė

Seišelių virtuvė neretai yra vadinama virtuve be ribų, nes joje susipynė indų, afrikiečių ir prancūzų maisto gaminimo tradicijos. Svarbiausias Seišelių produktas yra ryžiai, todėl valgymo ritualas visada pradedamas nuo garuose virtų ryžių. Jei lankysitės svečiuose, nenustebkite, kad tai bus pirmasis patiekalas – vėliau patiekiamas užkandis iš šviežių daržovių,vėliau – mėsos, žuvies arba jūros gėrybių patiekalas. Pietūs yra užbaigiami šviežiais vaisiais ar pyragėliais su bananais. Šiame rojaus kampelyje auginama daugybė įvairių vaisių: vien bananų suskaičiuojama apie 15 rūšių, taigi, nieko nuostabaus, kad šie vaisiai yra dažnai patiekiami pietų metu. Maisto gamyboje naudojama daugybė įvairių prieskonių, kai kurie jų, pavyzdžiui, cinamonas ir vanilė, yra gaminami pačiuose Seišeliuose.

Tradiciniai patiekalai:

 • Soupe de tectecmoliuskai su pomidorais, imbieru ir česnaku;
 • Carotte bananabananai, suvynioti į bananų lapus, gardinti vanile ir medumi;
 • L pwason ek diri: žuvis su ryžiais. Teritoriniuose vandenyse veisiasi net 830 žuvų rūšių, tad nieko nuostabaus, kad žuvies patiekalai čia yra vieni populiariausių. Žuvis kepama, rūkoma, troškinama ar valgoma šviežia;
 • Troškintos daržovės: nustebsite, kokio skonio gali būti troškinti moliūgai ar baklažanai.

Seišelių gėrimai

Tipiški Seišelių gėrimai – juodoji arbata, vietinis alus (Kalu), kokosų sidras (Kalua), fermentuotos kokosų arba cukranendrių sultys. Taip pat siūloma paragauti Pietų Afrikos ir Prancūzijos vyno bei kavos, kuri yra importuojama iš Etiopijos, Jemeno ir Kolumbijos.

Naudinga informacija

Pinigai: Seišelių rupija (SCR) yra Seišelių salų valiuta. 1€ atitinka maždaug 14,24 SCR. Palanku yra tai, kad Seišeliuose kainos yra pateikiamos ir eurais, todėl nesusidursite su problemomis konvertuojant valiutą. Master Card ir Visa kortelėmis galėsite atsiskaityti klubuose, restoranuose ir nuomodamiesi automobilį.
Kainos: butelis vandens kainuos iki 1€, litras degalų – maždaug 0,95€, papusryčiauti galėsite išleisdami 3-4€, butelis vietinio alaus kainuos apie 1€.
Arbatpinigiai: paprastai paliekama maždaug 5-10 procentų arbatpinigių nuo restorane išleistos sumos, tačiau tai nėra privaloma. Vis dėlto, daugelyje restoranų arbatpinigiai mielai priimami.
Etiketas: kai kuriuose viešbučiuose reikalaujama, kad nuo 19:30 h vyrai dėvėtų ilgas kelnes. Gyventojai nėra labai punktualūs, todėl svarbu tam iš anksto nusiteikti.
Sveikata: vykstant į Seišelius nėra būtina skiepytis nuo maliarijos, geltonojo drugio ar nuo kitų tropinėse šalyse siaučiančių ligų – čia nėra jokios rizikos užsikrėsti. Svarbiausia pasirūpinti tinkamomis priemonėmis nuo saulės ir vengti tiesioginių jos spindulių. Keliautojams rekomenduojama įsigyti sveikatos draudimą.
Kalba: Seišeliuose galima susikalbėti trimis kalbomis: anglų, prancūzų ir kreolų. Kad kelionės metu jaustumėtės drąsiau, galite išmokti keletą frazių kreolų kalba: „Bonjou” – Labas rytas, „Mesi” – Ačiū, „Pa de kwa” – Nėra už ką, „Koman ou rele?” – Koks tavo vardas?, „Orevwa” – Viso gero, „Mwen rele …” – Mano vardas yra …
Religija: Dauguma gyventojų – katalikai.
Laikas: Laiko juosta UTC +4. Vasaros laikas neįvedamas.
Lauktuvės: geriausia apsipirkti sostinėje Viktorijoje, kurioje rasite daug prekybos centrų ir didelį turgų. Svarbu žinoti, kad iš Seišelių populiarių suvenyrų – kokosų nepavyks išsivežti, nes jiems yra reikalinga licencija. Lauktuvėms daugelis turistų renkasi įvairius suvenyrus iš jūros kriauklių, koralų. Taip pat iš salų galima parsivežti rankų darbo muilų, aliejų ar kremų. Dar artimuosius galite nudžiuginti pačiais įvairiausias ir spalvingiausiai prieskoniais bei vietinių amatininkų kurtais darbais.
Sveikata: Nėra jokios rizikos užsikrėsti maliarija, geltonuoju drugiu ir panašiomis tropiniam klimatui būdingomis ligomis, todėl skiepai nėra būtini. Seišeliuose saulė yra labai aktyvi, todėl patariama saugotis tiesioginių saulės spindulių, naudoti apsaugos priemones. Jei reikia gydytojo, jo paslaugos bus suteikiamos viešbutyje ar klinikose. Primygtinai rekomenduojamas sveikatos draudimas.
Apranga: Lengvi drabužiai labiausiai tinka šiltam Seišelių klimatui. Patartina pasiimti akinius nuo saulės. Reikia nepamiršti, kad saulė yra labai kaitri, tad reikia saugotis, kad nenudegtumėte. Maudymosi kostiumai patartini maudantis ar nardant su vamzdeliu. Oficiali apranga būtina lankantis restoranuose, kazino. Stipri ir patogi avalynė būtina pasirinkus keliavimą pėsčiomis. Rekomenduojame turėti apsaugos priemonių nuo saulės bei uodų.
Saugumas: Seišeliuose nusikalstamumas nėra didelis, tačiau turistai turėtų saugotis ir būti už save atsakingi. Patartina naktimis nevaikščioti vieniems neapšviestuose ir tolimesniuose nuo centro rajonuose, atokiuose paplūdimiuose, neplaukioti vieniems, nepalikti neužrakintų jachtų. Patartina su savimi nesinešioti didelių pinigų sumų, brangių daiktų, geriau juos saugiai palikti viešbučių seifuose ar savo kambariuose.
Elektra: Seišeliuose naudojama 220-240 V, 50 Hz kintama elektros srovė. Naudojama britų 3 kištukų sistema. Turistams patariama turėti savo kištukų keitiklius ir adapterius.

ĮVEŽAMI/IŠVEŽAMI DAIKTAI (muitinės reikalavimai). Į šalį neapmokestinant galima įsivežti:

 • 400 cigarečių arba 500 g tabako
 • 2 litrus stipraus alkoholio ar vyno
 • 200 ml kvepalų ar tualetinio vandens
 • filmavimo kamerą, fotoaparatą
 • muzikos instrumentą
 • nešiojamą elektroninę ir elektrinę įrangą
 • sporto reikmenis ir kitą laisvalaikio įrangą

Griežtai draudžiama įsivežti pirotechniką, narkotikus, nuodus, chemikalus, ginklus (šautuvus, vėzdus, lankus ir strėles, kardus, durklus, ašarines dujas ir kt.), tam tikras rūšis gyvūnų bei augalų, nebent yra gautas leidimas įsivežti. Už leidimą įsivežti Jums reikės sumokėti nemažus mokesčius, mokėjimo operaciją turėsite atlikti muitinėje grynais pinigais, nes kortelėmis mokesčių susimokėti negalima.

Artimiausia ambasada/konsulatas: Lietuvos ambasados Seišeliuose nėra, bet yra Didžiosios Britanijos ambasada Viktorijoje:
British Embassy
Victoria
Oliaji Trade Center
Mahe, Seychelles
Tel: +248-225225
Fax: +248-225189

Nelaimės atveju Seišeliuose skambinkite 999.

Pramogos seišeliuose

Mahe sala yra didžiausia Seišeliuose. Tai – viena gražiausių ir įsimintiniausių pasaulio vietų, kuriose turistams tenka apsilankyti. 155 kvadratinių kilometrų ploto saloje gyvena maždaug 72 000 gyventojų, ir net 90 procentų jų gyvena sostinėje Viktorijoje.

Mahe lankytinos vietos

 • Viktorija – jei norite pajusti tikrą Seišelių gyvenimo ritmą, apsilankykite sostinėje;
 • Mont Fleuri – įspūdingo grožio botanikos sodas;
 • Beau Vallon – pagrindinis Mahe turizmo centras, įsikūręs priešais Viktoriją. Beau Vallon garsėja nuostabiais paplūdiniais bei vandens pramogų įvairove;
 • Morn Seišelua – tai nacionalinis parkas, apimantis net penktadalį salos teritorijos. Šiame parke rasite ir aukščiausią salos viršūnę (905 m).

Praslin sala

Praslin sala yra antra pagal dydį. Nors ji yra gana nedidelė, tačiau tikrai pateisina rojaus kampelio vardą. Praslin sala nėra tokia kalnuota kaip Mahe sala, tačiau turi panašias granito atodangas, raudoną dirvožemį ir vešlią tropikų augmeniją.

Praslin lankytinos vietos

 • Bė Sent An kaimelis kartais yra vadinamas salos „sostine“, nes atplaukus į Praslin salą pirmiausia apsilankoma būtent čia;
 • Cote d’Or – tai pagrindinis salos turizmo centras, kuriame rasite nuostabius paplūdimius, daugybę viešbučių, restoranų ir suvenyrų parduotuvių;
 • Vallee de Mai draustinis – tai viena svarbiausių Seišelių salų brangenybių. Šis draustinis yra 18 hektarų ploto, jame galima rasti visas šešias Seišeliuose augančias endemines palmių rūšis. Iki 1930 metų tai buvo žmogaus rankos nepaliestas kampelis, bet net ir dabar jis stebina savo unikalumu. Draustinis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo saugomų gamtos objektų sąrašą.

La Digue sala

Ši sala pasižymi nefrito žalumos vandeniu, įspūdingo grožio paplūdimiais, žaliuojančiomis kalvomis ir tankiomis džiunglėmis. La Digue vakarinė pakrantė stebina turistus per daugybę metų nugludintomis ledynų suformuotomis uolienomis. Saloje pavyko išvengti turizmo plėtros, todėl iki šiol joje tėra viena gyvenvietė – La Passe. Čia yra gyvas žuvų turgus, kuriame žvejai parduoda ką tik sugautas žuvis. Saloje gyvenimo tempas yra lėtas ir ramus, todėl La Digue sala idealiai tinka norintiems ramaus poilsio. Iš La Digue salos galima nuplaukti į aplinkines salas, tokias kaip FeliciteGrand SioroIle Cocos.

Privačios Seišelių salos

Tropikų prabanga ir nuostabaus grožio gamta visada vilioja, tad verta pagalvoti apie apsilankymą privačiose Seišelių salose. Jose nestinga prabangių vilų ir aukščiausios klasės restoranų – pasijusite tarsi tikrame rojuje, kuriame nieko nestinga.

Rekomenduojamos privačios salos:

 • Šiaurinė sala – tai privatus kampelis su keturiais įspūdingais smėlio paplūdimiais ir miškingu kraštovaizdžiu. Saloje veikia vienintelis viešbutis, kurio svečiai gali grožėtis fantastiškais vandenyno vaizdais.
 • Fregate sala – tai tolima privati sala, kurioje didžiausias dėmesys skiriamas gamtos išsaugojimui. Šešiolika saloje esančių vilų yra pastatytos laikantis itin griežtų aplinkosaugos reikalavimų. Saloje dirbantys virėjai daug dėmesio skiria šviežiems vietinės kilmės produktams.
 • Cousine sala vilioja žmogaus nepaliesta gamta. Čia įsikūrusios tik keturios vilos, kiekvieną jų supa itin vešli tropikų augmenija, atsiveria vaizdas į paplūdimį. Šioje saloje esančias vilas galima išsinuomoti.

Geografija

Seišeliai – salų valstybė Indijos vandenyne, į šiaurės rytus nuo Madagaskaro. Kitos netoliese esančios salų valstybės ir teritorijos yra Mauricijus ir Reunionas pietuose, Komorai pietvakariuose ir Maldyvai šiaurės rytuose. Salyno branduolį sudaro keturios salos – Mahė, Praslenas, Siluetas ir La Digas. Plotas – 455 kv. km. Sostinė – Viktorija (dar vadinama Port Victoria arba Mahé), išsidėsčiusi Mahės salos (didžiausia Seišelių salyne) šiaurės rytiniame krante.

Turistai – kasdienybė

Seišelių salų gyventojai į turistus didelio dėmesio nekreipia. Sezonas čia, kaip ir vasara – ištisus metus. Vietiniams atvykėliai visai neįdomūs, o štai mums, europiečiams, kreolai (Seišelių salų gyventojai) – išties įspūdingi. Jie išsiskiria savo išvaizda, požiūriu į gyvenimą. Gatvėse skamba muzika, daugelis nebijo ir kokį „klumpakojį“ patrepsėti. Užkalbinti bus labai malonūs, ne tik papasakos apie savo šalį, bet ir patarimų negailės, suvenyrą atminimui padovanos.

Vietiniai gyventojai

Pagrindiniai Seišelių salų gyventojai – kreolai, kruopščiai saugantys savo tradicijas. Daugybėje salų išlaikyta praktiškai unikali kultūra, iš kurios galima daug sužinoti apie vietinius žmones ir jų gyvenimo būdą. Seišeliai – neįsivaizduojamo rasių ir tautybių susimaišymo namai: afrikiečių, europiečių, azijatų. Toks susimaišymas atsispindi ir architektūroje, primenančioje kolonijinę praeitį, ir vietinių amatininkų darbuose.

Vaizdo įrašai