ATOSTOGOS TAILANDE PUKETO SALOJE! Skrydžiai + 14 nakvynių 4* viešbutyje – tik 587€ asmeniui!

sala-7037-10438prie-khao-sok-turas-programos-10450nardymas-3-7040-10442nardymas-7041-10443puketas-7036-10437puketas-4710prie-phi-phi-ir-koh-khai-salos-programos-10445prie-turas-laivu-programos-10439khao-sok-3-7049-7915-10446james-bond-sala-4708wat-chalong-8638prie-khao-sok-turas-programos-4-10449monkey-island-7039-10441james-bond-sala-7032-10434puketas-lieptas-4709radar-hill-phuket-8637

 

Kelionės data: Lapkričio 1 – 16

Skrydžio maršrutas: Varšuva – Stambulas – Puketas – Stambulas – Varšuva

Kur pirkti lėktuvo bilietus?

Viešbučio užsakymas:
Dar neišsirinkote kur apsistoti? Siūlytume pasinaudoti booking.com paslaugomis.
Booking.com


Pukete 4* viešbučių kainos prasideda nuo 20 eurų už naktį 2 asmenims!
 

Automobilio nuoma:
Jau turite pigius skrydžius, rezervavote viešbutį? Puikus būdas pigiai ir patogiai pažinti vietovę – nuomotis asmeninę transporto priemonę, o tai galite atlikti Rentalcars.com automobilių nuomos sistemoje. Automobilio nuoma internetu leidžia sutaupyti laiko, išvengti didesnių mokesčių ir iš anksto tiksliai žinoti visas nuomos sąlygas.


Gidų bei įvairių bilietų užsakymas:
Jeigu norite užsisakyti gido paslaugas, bilietus į įvairius renginius ir vietas, tai nesunkiai galite padaryti paspaudę nuorodą po šiuo tekstu.

Žiūrėti pasiūlymus
 

Puketas – didžiausia Tailando sala, kurios plotas, kartu su jai priklausančiomis 32 salomis, siekia 576 kv. km. Dydžiu ji tik šiek tiek nusileidžia tik kaimyniniam Singapūrui. Puketo provincija yra antra pagal dydį visame Tailande (ją lenkia tik Bankokas), joje nuolat gyvena apie pusė milijono gyventojų, o turistinio sezono metu žmonių skaičius saloje siekia milijoną.

Klimatas čia ne toks drėgnas kaip Patajoje ar Bankoke, jūra švaresnė, o palūdimiai gražesni ir baltesni. Tiesa, paslaugų kainos yra maždaug pusantro karto didesnės nei Patajoje. Lyginant su Samui, čia daug labiau išvystyta infrastruktūra, daugiau gyventojų ir pramogų. Dauguma viešbučių ir turistinių centrų sukoncentruota salos vakarinėje dalyje, nes rytinėje salos dalyje priėjimas prie jūros yra akmenuotas.

Ką veikti ir aplankyti Pukete?

Poilsiautojams rekomenduojama apsilankyti šventyklose, užsukti į zoologijos sodą, nuplaukti į gretimas salas, aplankyti muziejus. Puketas poilsiautojus žavi paplūdimiais, skaidria Andamanų jūra, miškais, kriokliais ir aukštomis uolomis. Pramogų šioje saloje ras kiekvienas, mėgstantis aktyvų ar pasyvų poilsį.

SPA centrai

Atsipalaiduoti ir atgauti jėgas galėsite SPA centruose, kurių saloje yra daugybė. Pirtys ir kitos sveikatingumo procedūros saloje labai populiarios, šis verslas labai gerai išvystytas. Jei pavargsite, tikrai rekomenduojama apsilankyti viename iš sveikatingumo centrų.

Pramogų parkai

Prieš šešerius metus Puketo saloje duris atvėrė vandens parkas, kuriame galima rasti daugybę atrakcijų. Parke rasite įvairių vandens kalniukų, galėsite žaisti paplūdimio tinklinį, apsilankyti kavinėse ir restoranuose.

„Phuket FantaSea“ – tai pramogų parkas, suskirstytas į tris dalis: vienoje jų rasite parduotuvių, kitoje – restoranų ir kavinių, o trečiojoje dalyje – Vegaso stiliaus pramogų.

Muziejai

„Thalang National Museum“ – tai nacionalinis muziejus, kuriame galima rasti įvairių senovinių paminklų, statulų, ir kitų nacionalinių vertybių, atskleidžiančių Puketo istoriją;

„Phuket Seashell Museum“ – jūrų muziejus, kuris vertinamas visame pasaulyje. Čia yra saugomas rekordinis 140 karatų perlas, jūros iškasenos, kurios primena apie pirmąsias gyvybės formas.

Zoologijos sodas

Puketo zoologijos sode galima išvysti pasirodymų su dresuotais gyvūnais. Apžiūrėti zoologijos sodo gyvūnus galėsite per maždaug dvi valandas: pamatysite tigrų, liūtų, beždžionėlių ir kitų gyvūnų, o akvariumo komplekse išvysite gausybę Andamano jūroje gyvenančių žuvų ir kitų jūros gyvūnų.

Budistų šventyklos

Tiesiog būtina apsilankyti budistų šventyklose, kurių didžiausia – Wat Chalong. Atminkite, kad eidami į šventyklą turite pridengti pečius ir kelius bei nusiauti batus. Šventykloje nefotografuokite. Draudžiama liestis prie vienuolių, o juos fotografuoti galėsite tik gavę jų leidimą.

Khao Phra Thaew nacionalinis parkas

Nacionalinis parkas pakeri nuo pirmos akimirkos – įspūdingi gamtos vaizdai nepalieka abejingų. Iš čia galima pratęsti kelionę medine valtimi, kuria plaukdami per ežerą galėsite pasigerėti įspūdingomis uolomis ir tropiniais miškais.

Phang-Ngna lagūna

Phang-Ngna lagūna leis jums pasigėrėti įspūdingomis kalkinėmis uolomis, stalaktitais ir stalagmitais. Tai – 400 kvadratinių kilometrų įlanka, esanti tarp Puketo salos ir Malakos pusiasalio, nuo 1981 metų teritorija pradėta saugoti ir paskelbta Ao Phang Nga nacionaliniu parku.

Koh Ping-gan sala

Ši sala dar žinoma kaip žymiojo personažo Džeimso Bondo sala. Tai – viena įspūdingiausių Tailando salų, kurios išskirtinis bruožas – aukštos vandenį veriančios uolienos.

Nardymas

Puketas yra ideali vieta nardytojams, nes visai netoli nuo kranto auga koraliniai rifai, o vos už 40 km yra vienos geriausių pasaulyje nardymo vietų (Similan ir Surin salynai).

Puketo paplūdimiai

Puketą supa daugiau nei 30 puikių paplūdimių. Populiariausi salos paplūdimiai yra Patongas, Kata, Karonas ir Kamala. Šie paplūdimiai pietvakarių pakrantėje paprastai yra pilni žmonių, tačiau salos šiaurėje galite rasti daug ramių paplūdimių, siūlančių romantišką atmosferą.

Patongas

Patongo paplūdimys yra populiariausias paplūdimys Pukete. Čia galite rasti daugybę restoranų, alaus barų, go-go barų ir naktinių klubų, kurių dauguma yra vienoje gatvėje – Bangla Road. Patongo paplūdimys yra 3 km ilgio balto smėlio paplūdimys, kuris puikiai tinka plaukioti, mėgautis saule ir nardymu, vandens slidėmis, burlentėmis ir kitais vandens sportais.

Kata

Kata paplūdimys yra platus 2 km ilgio paplūdimys, švelniai besileidžiantis į Andamanų jūrą. Paplūdimys yra gyvybingas, o naktinis gyvenimas čia yra įdomus, bet ne toks triukšmingas kaip Patonge. Greta paplūdimio yra keletas gerų restoranų, parduotuvių, apžvalgos aikštelių ir įvairių įdomių užsiėmimų, tokių kaip pasiplaukiojimai vandens motociklais, bananais, vandens slidėmis, nardymas greta vietinių koralinių rifų ir kiti vandens sporto užsiėmimai.

Karonas

Karono paplūdimys yra vienas gražiausių ir trečiasis ilgiausias salos paplūdimys. Paplūdimys yra tylesnis ir labiau atsipalaidavęs nei netoliese esantis Patongas. Tai daro Karoną puikia vieta žmonėms, norintiems apsistoti ramesnėje atmosferoje, bet siekiantiems, jog naktinis gyvenimas, vietos apsipirkti ir įvairūs užsiėmimai būtų netoliese.

Kamala

Kamala paplūdimys yra ilgas paplūdimys su ramia atmosfera, kuris yra šiek tiek į šiaurę nuo Patongo. Šiaurinė paplūdimio pusė didesnę laiko dalį yra rami, tačiau pietinė sezono metu gali būti pilna turistų. Paplūdimys puikiai tinka žmonėms, norintiems poilsiauti lengvai ir tingiai leisti dienas pakankamai ramiame paplūdimyje.

Lankytinos vietos Pukete

Jei vien mėgavimosi saule ir balto smėlio paplūdimiu nepakanka, pažinkite Puketą artimiau, kadangi ši didelė sala tikrai turi ką pasiūlyti savo svečiams.

Dramblių prieglauda Elephant Jungle Sanctuary

Puketo dramblių prieglauda Elephant Jungle Sanctuary yra vieta, kur galite sutikti šiuos milžiniškus gyvūnus. Ši etiška dramblių prieglauda suteikia namus anksčiau išnaudotiems drambliams, taip suteikdama jiems namus ir galimybę gyventi kaip įmanoma natūralesnėje aplinkoje.

Phuket Elephant Sanctuary

Phromthep kyšulys

Phromthep kyšulys (Laem Phromthep) yra pačioje piečiausioje Puketo salos dalyje. Manoma, kad šis vaizdingas iškyšulys yra geriausia vieta stebėti saulėlydžius ne tik Pukete, bet ir visame Tailande.

Netoliese taip pat yra šventykla, apsupta šimtų įvairių dydžių ir spalvų dramblių statulėlių.

Didysis Buda

Puketo didysis Buda arba Wat Phra Yai yra didžiausia Budos statula Pukete. Šventykla įsikūrusi Khao Nak Koet kalno viršuje iš kurios atsiveria įspūdingi panoraminiai Puketo ir aplinkinių salų vaizdai. Didysis Buda matomas iš daugelio vietų pietinėje salos dalyje.

Puketo FantaSea

Puketo FantaSea yra įspūdinga vieta, įkvėpta Tailando turtingo ir egzotiško paveldo. Šis stulbinantis teminis kompleksas yra pilnas visai šeimai skirtų pramogų. Puketo Fantasea rasite festivalio kaimelį su žaidimais, amatais ir vietomis apsipirkti. Čia taip pat yra 4 000 vietų restoranas, siūlantis gausybės Tailando virtuvės ir užsienietiškų patiekalų bufetą. Svarbiausias Puketo Fantasea akcentas yra kvapą gniaužiantis teatrališkas šou, išskirtiniu būdu demonstruojantis Tailando mitus, mistiką ir grožį.

Simon Cabaret Show

Simon Cabaret Show yra transvestitų kabaretas – šou Pukete. Spalvingai apsirengę transvestitai šou metu dovanoja itin vaizdingą muzikos ir šokio pasirodymą. Apsilankymas viename iš transvestitų šou Tailande yra tikrai unikali patirtis, o Simon Cabaret Show yra tikrai geras pasirinkimas, jei norite susipažinti su šia pamogų rūšimi besisvečiuodami Pukete.

Phuket Simon Cabaret Show

Bangla Bokso Stadionas

Įsikūręs Puketo širdyje, Bangla Bokso Stadionas yra gera vieta pamatyti tikras Muay Thai (Tailando bokso) kovas lankantis didžiausioje Tailando saloje. Tikrų Muay Thai kovų žiūrėjimas nėra pigi pramoga.

Bangla Boxing Stadium Siam Niramit Show

Siam Niramit Show yra pasirodymas, kurį tiesiog privaloma pamatyti svečiuojantis Tailande, kadangi jis pristato Tailando istoriją ir kultūrą kvapą gniaužiančiu teatrališku pasirodymu. Jei praleidote Bankoke demonstruojamą šou, apsilankymas Siam Niramit Show Pukete tikrai bus to vertas.

Verta paragauti viešint Tailande

Tailandas garsėja savo įvairia virtuve. Bankoke yra nemažai Foodstreet (vietinių gatvių restoranėlių), kuriose galite išragauti tailandietiškus patiekalus. Geriausiai žinomas patiekalas tarp turistų yra Padthai. Tai yra makaronai, pakepti su daržovėmis, tofu, pasirinkta mėsa (kiauliena, vištiena, jūros gėrybėmis ar krevetėmis) ir ant viršaus pabarstytais žemės riešutais. Šio patiekalo kaina svyruoja nuo 40 Thb, ~ 1€. Taip pat Tailande populiaru yra sriubos – vietiniai mėgsta Tom Yum sriubą, orginaliai patiekiamą su krevetėmis.

Gatvėse siūloma paragauti įvairių vabalų, džiovintų skorpionų ir pan. Egzotiškoje šalyje populiarūs džiovinti vaisiai, jų galite rasti kiekviename turguje, o prieš perkant galėsite paskanauti ir išsirinkti labiausiai sau patinkančius. Ir jokiu būdu negalite praleisti progos valgyti ir ragauti kuo daugiau vaisių. Juos pardavinėja prie šventyklų, tiesiog gatvėse ar turguose. Pardavėjai pasirinktus vaisius Jums iš karto paruoš: nulups, supjaustys, sudės į maišelį ir duos pagaliuką, kad būtų patogu valgyti. Patiekalų įvairovė Tailande yra labai didelė, tačiau desertų – nedaug. Pagrindinis ir tikrai labai skanus desertas yra „Sticky rice with Mango“ (lipšnūs, saldūs ryžiai pagaminami su kokosu ir šalia papjaustytu šviežutėliu ir puikiai prinokusiu mangu). Šio deserto kaina yra apie 60 Thb, ~ 1,5€.

Tiesa, keliaujantiems iš Europos svarbu nepamiršti, kad ten maistas yra labai aštrus. Prieš užsisakant patartina pasiteirauti apie patiekalo aštrumą. Jeigu nemėgstate deginančio jausmo gomuryje, tuomet paprašykite, jog jums nedėtų čili.

Dalykai, kurių Tailande geriau nedaryti

 • Visada reikia pasižiūrėti, ar prie, tarkime, vietinės parduotuvės įėjimo yra šlepetės. Jeigu yra, reikia nusiauti ir Jums, jeigu ne, atidarote duris, įkišate galvą ir pasiteiraujate, ar reikia nusiauti. Taip parodysite mandagumą ir pagarbą.
 • Deramai, neiššaukiančiai apsirengti einant į šventyklą, nes neapsidengus pečių ir kelių eiti į šventą vietą – didelė nepagarba. Tačiau geriausia – visada būti apsirengus rūbais, dengiančiais pečius ir kelius.
 • Rodydami pyktį ir nepasitenkinimą, iš karto būsite “nurašytas” vietinių, kristumėte jų akyse ir būtumėte negerbiamas. Todėl bet kokią situaciją – derybas turguje ar kitus nesusipratimus spręskite su šypsena veide. Gal tai ir užtruks ilgiau, bet galiausiai bus Jūsų viršus.
 • Tailando gyventojai nėra pratę sveikintis paduodami ranką, todėl to nedarykite ir jūs. Galvą jie laiko šventa kūno dalimi, todėl venkite liesti galvą. Nedemonstruokite romantiškų santykių ir nesėdėkite sukryžiavę kojas kaip Buda;
 • Keliaujant į svečias šalis svarbu gerbti vietinių žmonių kultūrą ir papročius. Viešint Tailande svarbu laikytis tam tikrų etiketo taisyklių: nerodykite pirštu, nes tai gali būti laikoma agresijos ženklu, ir atsiskaitydami už prekes stenkitės naudotis tik dešine ranka, mat, kairė ranka laikoma nešvaria.
 • Būdami Tailande negerkite nevirinto vandens – kur kas saugiau naudoti parduotuvėse siūlomą vandenį buteliuose;

Kaip užsitikrinti geriausią kainą?

Kai nuvažiuosite, viskas Jums atrodys labai pigu, bet tos kainos, kuriomis Jums siūlys pirkti prekes ar paslaugas, vietiniams bus daug mažesnės. Sakoma, kad yra trys kainos – vietiniams, lojaliems klientams ir turistams. Tajams atrodysite kaip vaikštantis bankomatas – jie galvoja, kad baltaodžiai europiečiai gerai uždirba, tad ir tikėsis, kad sutiksite sumokėti bet kokią pasiūlytą kainą. Vienintelis būdas užsitikrinti geriausią kainą – dėrėtis. Jums pasiūlytą sumokėti kainą kirskite maždaug per pusę ir po truputį brangindami užsitikrinsite geriausią kainą. Svarbiausia visą procesą išlaikyti šypseną ir gerą nuotaiką, nerodyti nepasitenkinimo.

Spąstai turistams, į kuriuos geriau neįkliūti:

 • Vaikai gatvėse. Jeigu vaikas ar jauna mama su vaiku Jūsų prašo pinigų, visų pirma net nereikėtų duoti, o jeigu tikrai norite padėti skurstantiems, geriausia susirasti vietinę organizaciją ir paaukoti ten.
 • Siūlymas nemokamai pavėžėti mieste su “tuktukais”. Galiausiai būsite nuvežtas ne ten, kur norėjote ir bus paprašyta susimokėti už kelionę, kad būtumėt nuvežtas ten, kur ir reikia. Žinoma, pakeliui dar būsite nuvežti į draugų fabrikus, kuriuose, anot jų, galėsite įsigyti kažką geriausia kaina.

Nakvynė: pas vietinius ar viešbutyje?

Gyvenant pas tajus pajustumėte vietinį gyvenimą, paragautumėte daugiau ir įvairesnio tailandietiško maisto, turbūt net išmoktumėte bent kelis žodžius, bet iš karto būkite pasiruošę, kad galite nerasti Jums priimtinų europietiškų patogumų. Greičiausiai nustebtumėte ir dėl gaminamo maisto higienos. Pavyzdžiui, dauguma tailandiečių prausiasi apsipildami vandeniu iš kokio nors indo arba tiesiog išsimaudo jūroje. Taip pat nesitikėkite prabangos – namai gali būti paprasti, pastatyti iš skardų, o langai be stiklo. Europiečiams neįprasta ir tai, kad namuose knibžda driežų, gyvačių ar vorų. Būkite pasiruošę, kad Tailando gyventojų namuose nebus elektros, nes vietiniai keliasi ir eina miegoti su saule.

Viešbučiuose rastumėte geras, įprastas gyvenimo sąlygas – normalius tualetus, virtuvėje – aukštesnius higienos standartus, suremontuotus numerius, todėl jeigu norite kokybiškai pailsėti, rinkitės poilsį viešbučiuose.

Puketas siūlo puikiai išvystytą viešbučių infrastruktūrą. Šiame kurorte apgyvendinimo pasirinkimas platus nuo 2 iki 5 žvaigždučių viešbučių pasirinkimas. Yra viešbučių  paplūdimiuose, taip pat ir pačiame mieste.

Egzotiškos šalies gatvės maistas

Restoranuose patiekiamų patiekalų higienos standartai bus aukštesni, bet maistas gali būti šaldytas. Gatvės maistas gal ir nebus paruoštas geriausiomis sąlygomis, bet dažnu atveju jis bus šviežias, o kadangi pakaitinus aukštoje temperatūroje dauguma bakterijų žūsta, apsinuodijimų šansai sumažėja. Geriausiai eiti valgyti gatvės maisto ten, kur valgo vietiniai – pirma, dėl geresnių kainų, o antra – jeigu jau ateina valgyti vietiniai, tailandietis savo kaimynams tikrai nepatieks prasto maisto, todėl galima tikėtis geresnės kokybės.

Mėgstantiems gaiviuosius ir alkoholinius derėtų pasižiūrėti, ar ledukai tuščiaviduriai. Jeigu ne, labai didelė tikimybė, kad jie užšaldė vandenį iš upės ir įdėjo į gėrimą. Kadangi keliaujantiems nepatariama gerti vietinio vandens, ledukai irgi padidina žarnyno sutrikimų riziką. Geriau pirkti brangiau baruose, nes gatvės prekeiviai kartais siūlo prastos kokybės spiritą, dėl kurio būna apsinuodijimų.

Kada geriausia vykti į Puketą?

Čia rekomenduojama lankytis nuo lapkričio vidurio iki balandžio, nes šiuo laikotarpiu mažiausia liūčių tikimybė. Nuo balandžio iki lapkričio vidurio vykti į Puketą gali būti pavojinga ne tik dėl liūčių, bet taip pat ir dėl kylančių musonų. Sezono metu oro temperatūra paprastai svyruoja nuo 26 iki 30 laipsnių Celsijaus. Vanduo čia visada šiltas – neatšąla iki žemesnės nei 26 laipsnių temperatūros.

Kur įsigyti ekskursijas?

Patikiamiausias ir geriausią kainą užtikrinantis būdas – pirkti iš vietinių kelionių agentūrų ir po 18 valandos – tada agentūros išparduoda tai, kas nenupirkta ir gausite labai geras kainas su nuolaidomis. Perkant ekskursijas viešbutyje mokėsite brangiau.

Geriausios lauktuvės iš Tailando

 • Kokosų aliejus – itin aukštos kokybės, o kaina labai patraukli. Geriausia pirkti ekologišką iš vaistinių ar didelių prekybos centrų.
 • Medvilninės suknelės ir kiti rūbai iš šio audinio. Jeigu audinys dažytas, reikėtų išvirti acte, kad užsiksuotų spalva. Kaip tai reikia padaryti, pasiklauskite pardavėjų, nes ne visi prieš įsigyjant apie tai pasako.
 • Tailando šiaurinė dalis yra žymi sidabro gaminiais, tai jeigu reikia vestuvinių žiedų ar kitų sidabro gaminių, tai verta įsigyti, nes kainos labai geros.

Ką įsidėti į lagaminą keliaujant į Aziją?

Vykstant į pietryčių Aziją, nepamirškite atsivežti purškiklio nuo vabzdžių, ir kuo intensyvesnio poveikio, nes natūralios priemonės neatbaido uodų, o purškikliai, įsigyti vietoje, ne itin veiksmingi.
Nepamirškite, kad čia karšta ir Jūsų šviesi oda nėra pratusi prie tokių saulės spindulių, todėl priemonė nuo saulės privalo atsidurti lagamine.
Kitas labai svarbus dalykas Azijoje – guminės šlepetės per pirštą. Jas čia nešioja visi, nes tokio klimato sąlygomis tai geriausia avalynė, be to, lengva nusiauti, kai reikia užeiti į šventyklas, pas vietinius, į šeimos parduotuves.
Nereikia imti labai daug drabužių, ypač šiltų, nes Tailande karšta, prisipirksite ten daug geresnėmis kainomis. Parsivežkite ir natūralios kosmetikos, žolelių tepaliukų nuo skausmo.

Informacija dėl Tailando vizos

 • Tailando viza Lietuvoje forminama 7 darbo dienas, tam reikalingas pasas, 1 spalvota nuotrauka ir originaliai pasirašyta anketa.
 • Dauguma Tailando viešbučių registracijos metu reikalauja depozito nuo 30-200 USD už kambarį, kuris yra grąžinamas išsiregistruojant iš viešbučio. Rekomenduojame depozitą pateikti ir atsiimti vietine valiuta. Depozitą taip pat galima užšaldyti kreditinėje kortelėje, tačiau kartais jis laikomas iki 30 dienų.

Orai Pukete

Pukete išskiriami du sezonai – drėgnasis ir sausasis. Pukete orai paprastai geriausi būna nuo lapkričio iki kovo mėnesio. Nuo kovo iki gegužės temperatūra kyla, kadangi vėsinantis vėjas dingsta, o oro drėgnumas sparčiai kyla. Balandį dažniausiai prasideda musoniniai orai, kurie dažnai tęsiasi iki pat spalio. Lietingiausi mėnesiai paprastai yra rugsėjis ir spalis.

Sausasis sezonas

Sausasis sezonas didžiausioje Tailando saloje tęsiasi nuo lapkričio iki balandžio. Pukete orai geriausi yra nuo lapkričio iki kovo mėnesio. Šiuo laikotarpiu vėsinantis vėjas išlaiko karštį įlankoje, o oro drėgnumas yra pakankamai nedidelis. Nuo kovo iki gegužės temperatūra kyla, kadangi vėsinantis vėjas dingsta, o oro drėgnumas sparčiai kyla.

Lietaus sezonas

Balandį dažniausiai prasideda musoniniai orai ir lietaus sezonas, kuris dažnai tęsiasi iki pat spalio. Lietingiausi mėnesiai Pukete paprastai yra rugsėjis ir spalis. Kitais mėnesiais lietus dažnai pasirodo trumpomis, smarkiomis popietinėmis liūtimis.

Svarbu pasirūpinti kelionės draudimu

jis tikrai pravers nelaimės atveju. Nors nemažai žmonių į Tailandą vyksta nepasiskiepiję, tačiau kai kurios vakcinos yra labai rekomenduojamos: patartina pasiskiepyti nuo A ir B hepatitų bei difterijos;

Kaip ir visose kitose šalyse. Tailande pasitaiko sukčių. Nepalikite be priežiūros prabangių daiktų, neklaidžiokite vieni naktimis, o taksistų paprašykite įjungti taksometrą;

Nebūtina viską susiplanuoti iš anksto – nuvykę į Puketą tikrai rasite gana nemažai pasiūlymų, ką galėtumėte pamatyti. Iš anksto planuokite tik tolimesnes keliones (pavyzdžiui, jei žadate skristi lėktuvu iš vienos vietos į kitą).

Viešnagė Pukete tikrai leis jums patirti įsimintinų įspūdžių. Pažinsite tajų kultūrą, pasigrožėsite įspūdingais gamtos vaizdais, ir ši kelionė bus tikrai viena įsimintiniausių.

Vietinė valiuta

Tailando krante batas (THB), vienas euras prilygsta maždaug 39 Tailando batams. Neretai šalyje galima atsiskaityti doleriais ar svarais, tačiau kreditine kortele atsiskaitysite ne visur. Taigi, geriau pasirūpinti vietine valiuta;

Transportas

Jei norite pamatyti kuo daugiau, viena geriausių galimybių – išsinuomoti automobilį. Kelių eismo taisyklės yra labai panašios, kaip ir Lietuvoje, todėl neturėtų kilti nepatogumų. Svarbiausia atminti, kad draudžiama vairuoti apnuogintu liemeniu – tai galioja ir vyrams, ir moterims.

Taip pat populiaru nuomotis motociklą ar pasinaudoti vadinamojo „Tuk-tuk“ taksi paslaugomis. Transporto kaina Pukete yra pakankamai nedidelė, todėl galite išbandyti įvairų transportą, įskaitant plaukimą laivu.

Muziejai

Thalang National Museum: Nacionalinis muziejus, kuriame gausu senovės paminklų, statulų bei kitų nacionalinių vertybių, pasakojančių Puketo istoriją.

Phuket Sea Shell Museum: Vienas labiausiai pasaulyje vertinamas jūrų muziejus, kuriame yra rekordinis perlas (140 karatų), įvairios jūros iškasenos atstovaujančios pirmąsias gyvybės formas bei senosios nuosėdinės uolienos.

Thavorn Hotel Lobby Museum fojė yra nedidelė nuotraukų ekspozicija, kuriose matoma kaip švęsdavo vestuves kiniečiai senovėje.

Kiti muziejai:
Thalang National Museum;
Phuket Sea Shell Museum;
Thavorn Hotel Lobby Museum.

Prekyvietės

Puketo paplūdimiuose yra turgavietės kur galima įsigyti šviežių žuvų, vaisių, daržovių, įvairių žolelių, taip pat ir tradicinių Tailando patiekalų.

Turgūs:
Baanzan Fresh Market;
Nanai Road Fresh Market;
Talad Nat near the Chalong Circle;
Talad sod opposite Villa Mall, Chalong;
Talad Nat at Wat Karon.

Puketo prekybos centruose siūloma prekių įvairovė. Gera kaina ir aukšta kokybė- puiki proga sutaupyti.

Prekybos centrai:
Big C Supercenter (Public) Co., Ltd. (Phuket);
Ocean Shopping Mall;
Super Cheap Co., Ltd.;
Tesco Lotus Supercenter.

Keliautojo atmintinė

Lietuvos piliečiai 15 dienų keliautojo vizą gali gauti Tailando Karalystės garbės konsulate, esančiame Vilniuje. Taip pat yra galimybė gauti vizą Tailando pasienyje, tačiau dokumentų tvarkymas gali užtrukti iki kelių valandų;

Ribojamas fotojuostų ir video kasečių įvežimas – galite pasiimti ne daugiau nei 5 fotojuosteles ir ne daugiau nei tris video kasetes;

Dažnai teiraujamasi, kiek cigarečių ir alkoholio galima vežtis į Tailandą – galite pasiimti ne daugiau nei 200 cigarečių ir ne daugiau nei litrą alkoholinių gėrimų;

Iš Tailando nėra leidžiame vežtis Budos atvaizdus, išskyrus mažas statulėles ar nedidelius paveikslėlius, kuriuos galima nešiotis su savimi. Jei pirksite jvelyrinius dirbinus, juos išsivežti galėsite tik turėdami sertifikatą, išduodamą parduotuvėje;

Kokios kainos Pukete?

Pateikiami apytiksliai 2017 – ųjų metų duomenys

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ €1.43 Vietinis alus (0,5 l) ~ €1.61 Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ €0.80
Ryžiai (1 kg) ~ €0.85 Importinis alus (0,33 l) ~ €2.68 Taksi (įsėdimo mokestis)  ~ €2.68
Šviesios duonos kepalas ~ €1.15 Vanduo (0,33 l) ~ €0.34 Taksi 1 km ~ €0.62
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ €2.79 Dienos pietūs ~ €1.61 Benzinas (1 l) ~ €0.74
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ €1.35 Cappuccino kava ~ €2.17
Obuoliai (1 kg) ~ €2.89 Limonadas (kola, 0,33 l) ~ €0.61
Apelsinai (1 kg) ~ €2.30 McMeal Mcdonalds restorane ~ €5.36
Pomidorai (1 kg) ~ €1.65 Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ €18.75
Vanduo (1,5 l) ~ €0.43
Vietinis alus (0,5 l) ~ €1.53
Importinis alus (0,33 l) ~ €2.24

Vaizdo įrašai