Pigūs skrydžiai į Islandiją! Tiesioginis skrydis iš Londono tik nuo ‎17,99 svarų už abi puses!

Volcanic-lake-in-IcelandIceland-beautyicelandbyair-mountainoftrollsseljadfoss1920godafoss-north-iceland-winterlava-moss-south-icelandnorthern-lights-icelandicelandThree-reasons-to-discover-Iceland170308102845-aurora-borealis-timelapse-kerid-crater-iceland-timelapse-vo-00000313seljalandsfoss-south-iceland-1iceland-wallpapers-27904-2125388iceland-2-e1517466210105Iceland-Snaefellsnes-Peninsulaiceland-gallery-fouriceland-backgrounds-For-Desktop-Wallpaper175202wallpaper.wiki-World-Seashore-in-Iceland-Backgrounds-PIC-WPB001136lakagigarvolcano-iceland581bb5dc2f166e1e0b8be3c5620554feiceland-wallpapers-27904-8287747icelandroad_ss_74e8385a487d22bb9b0a01e8a80f68403

 

Skrydžio datos:  

Rugsėjo 12 – 20                ‎26,99 ​£

Rugsėjo 17 – 20                ‎24,99 ​£​

Rugsėjo 19 – 21                ‎17,99 ​£​

Spalio 31 – Lapkričio 7     ‎ 17,99 ​£​

Lapkričio 9 – 16               ‎17,99 ​£​

Lapkričio 11 – 15             ‎ 17,99 ​£​

*Pigiausi skrydžiai su Wizzair lojalumo kortele! Neturintiems kortelės, skrydžiai pabrangsta ~15 svarų. Skrendant dviese, kortelė atsiperka jau pirmo skrydžio metu ir jau sutaupo pinigų!!

Skrydžio maršrutas: Londonas  – Reikjavikas – Londonas

Kur pirkti lėktuvo bilietus?

Norėdami nusipirkti bilietus ar pakeisti kelionės datą, tai galite padaryti paspaudę šią nuorodą!

Viešbučio užsakymas:
Dar neišsirinkote kur apsistoti? Siūlytume pasinaudoti booking.com paslaugomis.
Booking.com


Automobilio nuoma:
Jau turite pigius skrydžius, rezervavote viešbutį? Puikus būdas pigiai ir patogiai pažinti vietovę – nuomotis asmeninę transporto priemonę, o tai galite atlikti Rentalcars.com automobilių nuomos sistemoje. Automobilio nuoma internetu leidžia sutaupyti laiko, išvengti didesnių mokesčių ir iš anksto tiksliai žinoti visas nuomos sąlygas.


Gidų bei įvairių bilietų užsakymas:
Jeigu norite užsisakyti gido paslaugas, bilietus į įvairius renginius ir vietas, tai nesunkiai galite padaryti paspaudę nuorodą po šiuo tekstu.

Žiūrėti pasiūlymus

Islandija – vulkaninės kilmės saloje įsikūrusi valstybė

Garsėjanti kvapą gniaužiančiais fiordais, krantais, kuriuos skalauja Atlanto vandenynas, aktyviais ugnikalniais, geizeriais, ledynais ir neįtikėtino grožio vasarą sužaliuojančia gamta. Šalyje yra apie 200 ugnikalnių, iš kurių 30 yra nuolat veikiantys. Ugnikalnių išsiveržimai ir žemės drebėjimai šalyje yra gana dažni – nuo to laiko, kai saloje pradėjo gyventi žmonės, ugnikalniai buvo išsiveržę apie 150 kartų. Šiuo metu aktyviausias yra Heklos ugnikalnis. Pažintį su Islandija dauguma keliautojų pradeda nuo sostinės Reikjaviko. Miestas patrauklus gražiomis skandinaviško tipo senamiesčio gatvelėmis ir skverais, nuostabia krantine. Daugelį sudomins ir Reikjaviko uostas, kuriame gausu šviežios žuvies restoranėlių. Reikjavikas yra didžiausias šalies miestas bei sostinė, besidžiuojanti šiauriausios pasaulio sostinės titulu. Nors Islandijoje gražu visus metus, tačiau geriausia į ją vykti vasarą, kuomet keliai nebūna uždaryti dėl didžiulio sniego kiekio, tyliai čiurlena kriokliai, o gamta atsiskleidžia visomis spalvomis.

Ši iš tiesų brangi Šiaurės šalis dažnai atbaido keliautojus savo kainomis, tačiau Lietuvoje užderėjus tiesioginiams skrydžiams iš Vilniaus į Reikjaviką neaplankyti Islandijos būtų tiesiog neatleistina. Štai keli patarimai, kaip Islandijoje keliauti ir ką pamatyti.

Kraštovaizdis, už kurį nereikia mokėti

Tokio kraštovaizdžio, kurį galima išvysti Islandijoje, sunku rasti bet kokioje kitoje pasaulio vietoje. O svarbiausiai, kad ledynai, ugnikalniai, sustingusios lavos upės, kriokliai, juodo smėlio pakrantės, spalvoti kalnai, uolos, geizeriai ir žaliuojančios lygumos lankytojams yra nemokami. Be to, į daugelį gražiausių Islandijos vietų nereiks važiuoti bekelėmis ar kapanotis iki salos vidurio. Viskas yra arti salą juosiančio pagrindinio greitkelio.

Pietinėje pakrantėje būtina pamatyti nepakartojamą Seljalandsfosso krioklį, už kurio krentančios srovės galima užlįsti ir Skógafossokrioklį, kurio purslai saulėtą dieną piešia vaivorykštes. Taip pat čia keliautojus pasitinka Viko juodasis lavos paplūdimys, masyvi Vatnajökull ledo kepurė ir Jökulsárlón lagūna, kurioje pasibaigia žydro ledo kelias į jūrą. Vienos dienos kelionei iš Reikjaviko galima rinktis Auksinį ratą, kuriame atrasite Gullfosso krioklius, Geysir geizerius, kurių pavadinimas prigijo visiems kitiems iš po žemių trykštantiems karšto vandens fontanams, taip pat galėsite aplankyti Þingvellir – vietą, kur buvo įkurtas pirmas pasaulyje parlamentas.

O ir pats Reikjavikas vilioja atvykėlius įdomybėmis: įspūdinga Hallgrímskirkja bažnyčia, išskirtiniu miesto kultūros centru – Harpapastatu ir kitais paminklais. Galiausiai mieste užeikite į knygyną ir maloniai pabendraukite su pardavėju ar kavinėje jūros krantinėje besimėgaujant ramybe išgerkite kavos. Žiemos sezonu Islandija – vienas pagrindinių pasaulio taškų stebėti Šiaurės pašvaistes. Vien dėl šio reginio verta atvykti į salą.

Transportas Patogiausia salą apžiūrėti nuomotu automobiliu. Sėdate ir traukiate tuščiu keliu, kur akys mato, link gamtos stebuklų. Prie daugelio objektų privažiuoti užteks ir paprasto dviejų varomų ratų automobilio. Tiesa, turistiniu sezonu automobilių nuoma Islandijoje ypač brangi – dienai kaina gali siekti ir daugiau nei šimtą eurų.

Keflaviko oro uostas yra nutolęs 50 km nuo sostinės Reikjaviko. Ir jei pačiame oro uoste nesinuomosite automobilio, tada Islandijos sostinę geriausia pasiekti autobusu. Bilietas į vieną pusę kainuos apie 13-14 eurus. Autobusinės kelionės bus sąlyginai pigios ir keliaujant visoje šalyje. Islandijos autobusų kompanijos siūlo patogius maršrutus ir daugkartinius arba abonementinius bilietus kelionėms po šalį. Vis dėlto gerai paskaičiuokite – kelių žmonių kompanijai automobilio nuoma ne sezono metu turėtų būti pats pigiausias variantas.

Beje, ir autostopo mėgėjų Islandijos pakelėse taip pat galima sutikti. Nors tai nėra pats saugiausias būdas keliauti, tačiau Islandija saugi šalis, kurioje malonūs žmonės linkę pavežėti pakeleivius. Tik atšiaurus klimatas, stiprūs vėjai ir šaltis gali apsunkinti tokią kelionę.

Norintiems ratu apvažiuoti visą milžinišką salą susidarys apie 1300 km. Automobilio nuoma savaitei (užsakant internetu anksčiau, ne vasaros sezonu) kainuos maždaug 300 eurų. Degalų kaina – apie 1,5 eurų/litrui. Tad visai kelionei degalai kainuos dar apie 100 eurų. Keliaujant dviese, apvažiuoti visą Islandiją reikės maždaug 200 eurų žmogui. Keturių žmonių kompanijoje kiekvienas mokės po 100 eurų.

Nakvynė

Užsisakyti viešbutį Islandijoje taip pat ne pigu. Kainos skiriasi vasaros ir žiemos sezonais. Spalio-lapkričio mėnesiais nakvynė dviviečiame kambaryje kainuos apie 50 eurų. Šešios nakvynės dviems žmonėms gali kainuoti apie 300 eurų.

Maistas

Nebrangiame restoranėlyje Reikjavike patiekalas žmogui kainuoja apie 15 eurų. Brangesniame ar labiau išskirtiniame restorane už vakarienę du žmonės gali sumokėti nuo 70 iki 100 eurų. Tad, norint sutaupyti, restoranuose Islandijoje tikrai nevertėtų maitintis. Beje, nepadės čia ir daug kur pasaulyje pigus „Mc‘Donalds“ restoranas. Jame už porciją teks taip pat pakloti apie 10 eurų. Tada jau geriau brangesnis, bet vietinis valgis.

Maisto kainos Islandijos parduotuvėse, kaip ir visuose aukšto pragyvenimo lygio kraštuose, gana nemažos (ypač brangūs vaisiai ir daržovės), tačiau norint ir turint galimybių tikrai galima susikomplektuoti nebrangią vakarienę.

Susumavus skrydžių, automobilio nuomos ir degalų, viešbučių ir maisto kainas, pridėję 100 eurų nenumatytoms išlaidoms ir pramogoms gauname savaitės išvykos į Islandiją kainą vienam žmogui – apie 900 eurų. Keliaujant kartu su didesne žmonių kompanija kaina vienam asmeniui gali sumažėti 100-150 eurų, jei įsidėsite šiek tiek maisto iš namų, sutaupysite dar 50 eurų. Keliaudami autostopu ir naudodamiesi svetingumo klubais, išlaidas dar labiau sumažinsite.

Pastaba: visos pinigų sumos suskaičiuotos apytiksliai ir atsižvelgiant į bendrus keliautojų poreikius.

Islandijos geografinė padėtis

Islandija įsikūrusi to paties pavadinimo saloje, esančioje Atlanto vandenyno šiaurinėje dalyje, 300 km į rytus nuo Grenlandijos ir 1000 km į vakarus nuo Norvegijos. Islandija   rečiausiai apgyvendinta valstybė Europoje. Reikjavikas yra šiauriausiai įsikūrusi valstybės sostinė, jos zonoje gyvena du trečdaliai visų gyventojų

 Islandijos klimatas

Islandijos klimatas laikomas jūriniu subpoliariniu. Šalis yra  labai vėjuota, orai labai  nepastovūs.   Šilta Šiaurės Atlanto srovė užtikrina mažus temperatūrų svyravimus ir sąlygiškai šiltą klimatą, palyginti su kitomis vietovėmis panašiose platumose. Nepaisant mažo atstumo nuo Arkties, Islandija turi neužšąlantį uostą.   Žiemos palyginti švelnios ir vėjuotos. Šalčiausią sausio mėnesį vidutinė temperatūra  Islandijos Pietinėje dalyje –  apie 0 °C, vidutinė kalnuotojo dalyje apie -10 °C.  Vasaros – vėsios ir drėgnos. Vidutinė oro temperatūra šilčiausią liepos mėnesį +10–13 °C, bet šiltą vasaros dieną gali  pakilti  iki  +20–25 °C.  Vasaros dienos  Islandijoje labai ilgos, nuo  gegužės vidurio iki rugpjūčio vidurio saulė nusileidžia  vos  trims  valandoms, tad  beveik visą parą Islandijoje šviesu. Ilgiausia diena metuose paprastai būna  birželio 21 dieną, kai Reikjavike  saulė leidžiasi po  vidurnakčio, o  pateka prieš  tris ryto. Kuo  toliau  į vakarus, tuo dienos trukmė ilgesnė. Na o žiemos metu dienos šviesa islandai  mėgaujasi  vos penkias keturias  valandas per parą, ir tai trunka per gruodį sausį.

Populiariausi suvenyrai iš Islandijos

Vilnoniai mezginiai iš vietinių avių vilnos; papuošalai  iš lavos; moliniai  troliai ir  kiti suvenyrai su islandiška atributika; ryklio pūdyta  mėsa, džiovinta žuvis,  šokoladas“Omnom Chocolate“, pagardintas saldymedžiu ir  jūros druska,    stipri kmynų degtinė (brennivin). Alkoholį rekomenduojama pirkti  oro uosto parduotuvėse, taip  išvengiama didelių mokesčių.   Nieko nekainuojantys suvenyrai – tyro Islandijos  oro  arba vieno iš švariausio pasaulyje  vandens pripildytas buteliukas.

Įstaigų darbo laikas

Bankai dirba: 9-16 val.
Parduotuvės dirba: 9-18 val.
Vaistinės dirba: 9-18 val.

Atsiskaitymas

Kokios mokėjimo kortelės galioja?
American Express, MasterCard, Visa Electron, Visa.

Nuolaidų kortelės: ISIC studento kortelė visoje Islandijoje suteikia įvairių nuolaidų studentams.

Turint turistų korteles yra taikomos nuolaidos įvairioms paslaugoms. Be to, suteikiama galimybė nemokamai naudotis Reikjaviko autobusų sistema, lankytis muziejuose ir terminiuose baseinuose. Šiame tinklalapyje: http://www.visitreykjavik.is/travel/reykjavik-welcome-card rasi informaciją apie kainas ir kortelių pardavimo vietas.

Jei esi nepilnametis

Jei esi nepilnametis ir ketini vienas keliauti į Islandiją, tau reikės vieno iš tėvų ar globėjų notaro patvirtinto sutikimo.

Sveikatos draudimas

Ar Islandijoje galioja Europos sveikatos draudimo kortelė?
Taip, tačiau ir turint kortelę už kiekvieną apsilankymą (konsultaciją) pas gydytoją reikės sumokėti tam tikrą nekompensuojamą paciento mokestį – apie 700 ISK.

Augalija

Islandai išmoko naudoti karštųjų versmių vandenį. Jis šildo namus, šiltnamius, kuriuose islandai augina ne tik agurkus, pomidorus, bet ir vynuoges, bananus, kitus šiltųjų kraštų vaisius. Islandijos augalija yra skurdi.
Pagrindiniai vyraujantys augalai yra pelkiniai augalai, viržynai. Bet kadaise (X a.) Islandiją, puošė ir beržynų miškai, tačiau aktyvi žmogaus veikla ir sala užplūdusios avys sunaikino miškus. O dabar auga tik reti krūmeliai, kur ne kur žemaūgiai berželiai ir šermukšniai.

Gyvūnija

Jau žinome, kad Islandijos klimatas yra atšiaurus. Todėl Islandijoje ir gyvena gyvūnai prisitaikę prie atšiauraus tundrinio klimato. Žinduoliai apsikaustę storu, šalčiui atspariu kailiu, tai yra vilkai, avys, poliarinės lapės, šiaurės elniai. Paukščiai su storomis plunksnomis tokie kaip, baltoji pelėda, baltoji kurapka, gaga. Bet vienas įdomiausių, bei gražiausių paukščių yra Islandinis bėgikas. Jie maitinasi ir gyvena nedidelėmis grupėmis. Ieško maisto negiliai žemėje. Bet negalima pamiršti graužiko lemingo, kuris savo išvaizda primena žiurkėną, tik yra kur kas didesnis. Islandija yra daugiausiai žuvies vienam gyventojui sugaunanti Šiaurės Europos šalis. Svarbiausias žuvys yra, mankės, silkės, jūriniai ešeriai, strimelės.

Bendra informacija

Europos sala, esanti šiaurinėje Atlanto vandenyno dalyje. Sostinėje ir jos apylinkėse yra susitelkę du trečdaliai populiacijos. Islandijoje yra aktyvių ugnikalnių, be jų šalies kraštovaizdį pagyvina kopos, kalnai ir geizeriai. Klimatą čia sušildo Golfo srovė, kuri užtikrina jaukią oro temperatūrą. Šalis, iš kurios kilusi dainininkė Bjork, grupė Sigur Rós.

Oficialus pavadinimas: Islandija
Plotas: 103 000  km²
Gyventojų skaičius: 334 303  (2017 m)
Sostinė: Reikjavikas
Kiti miestai: Kopavoguras, Hafnarfjoduras, Akureyris
Kalba: islandų
Pagrindinės religijos: protestantai, išpažįstantys evangelikų liuteronų tikėjimą.
Piniginis vienetas: Islandijos krona (ISK) 1 EUR ~ 113,30 ISK
Laikas:  (GMT), UTC – 0, nėra vasaros laiko.

Vaizdo įrašai